Bramy rolowane

Jest to bardzo praktyczne wyjście, jeśli chodzi o bramę garażową. Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, zwijana jest do specjalnej aluminiowej skrzynki, może być sterowana manualnie lub automatycznie.

Bramy rolowane

Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne - bramę zamontować można zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących. Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki lub prowadzi wprost na ulicę. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz bramy nie ogranicza widoczności. Funkcjonalność bramy rolowanej potwierdzają także poszczególne jej elementy. Profile, z których zbudowany jest pancerz, charakteryzują się dobrą izolacyjnością ciepła i akustyczną. Dzięki temu garaż nie przemarza, a brama stanowi barierę dla uciążliwego hałasu, bez względu na to, czy powstaje on wewnątrz, czy też na zewnątrz garażu. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem.

Profil bramowy PA 77

wykonany jest z wysokogatunkowych blach aluminiowych, przeznaczonych na konstrukcje pancerzy bram rolowanych. Specjalny kształt profili, odpowiednia grubość blachy, stabilny pancerz odporny na działania mechaniczne to PA 77 mm.

Blacha pokrywana jest lakierem poliestrowo-poliamidowym. Powłoka uzyskana w ten sposób charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych i łatwy w utrzymaniu czystości. Zaletą profilu jest jego duża trwałość i nieduży ciężar. W zależności od potrzeb profile PA 77 łączyć można w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 i wentylacyjnymi PEW 77.

Estetyka

Jako istotny element architektoniczny brama powinna harmonizować z elewacją budynku. Dzięki dobranej kolorystyce oraz estetycznemu wyglądowi może ona wspaniale podkreślać elewację domu i garażu.

Komfort obsługi

Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu. Może to być szczególną zaletą np. w czasie deszczu lub wieczorem – za pomocą pilota, można włączyć oświetlenie podjazdu lub garażu.


powrót do góry ↑


Copyright © 2011 Gordon s.c. - Produkcja i Montaż Żaluzji

realizacja: Agencja Interaktywna zets.pl